Jak dojet na ZČU pomocí MHD

Valná část prvo-návštěvníků Plzně má problém s orientací a s tím, jak se dostat do prostor Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni. Máme pro vás několik rad jak se v Plzni neztratit a jak se bezpečně dostat na takzvaný „zelený trojúhelník“.

Cestuji pomocí MHD a chci se ptát kolemjdoucích

Předpokládáme, že stojíte na vlakovém, nebo autobusovém nádraží. Tyto jsou od sebe poměrně daleko, nicméně cesta je z obou stanovišť stejná.

• První zastávkou, kam se máte dostat, je U práce, Americká. Většina místních vás správně nasměruje, pokud řeknete že směřujete k pomníku.
  • Nyní nasedněte na tramvaj číslo 4 (jiná zde ani nejezdí). A to tak, abyste při nastupování do tramvaje koukali směrem na onen pomník. Ve výhledu vám při nastupování sice bude stínit ona tramvaj, ale v principu koukáte směrem na pomník. Pokud se budete chtít zeptat, tak potřebujete směr Bory.
  • Jeďte až na konečnou zastávku.
  • Po vystoupení z tramvaje udělejte vpravo vbok.
  • Jděte asi 50m až přejdete přes silnici.
  • Za přechodem opět vpravo vbok.
  • Jděte asi 20m až narazíte na zastávku autobusu.
  • Nasedněte na spoj číslo 24, nebo 30. Pozor, občas tudy projede i 21, tu nebrat!
  • Jeďte jednu zastávku.
  • Teď už to určitě najdete.

Pojedu z autobusového nádraží

Pokud se budete ptát místních domorodců na zastávku „U práce, Americká“ je možné že vás pošlou přes širokou silnici na zastávku MHD, která je u budovy Škoda. Silně nedoporučujeme využít pro přecházení přes tuto silnici místní podchod. Obvykle je plný pochybných existencí a přeběhnutí přes širokou silnici představuje menší riziko.

Je možné, že Vás místní nasměrují tak, že se objevíte na zastávce Sady pětatřicátníků, popřípadě Solní. Nevadí. Přesedněte na tramvaj číslo 4 ve směru na Bory.

Pojedu z hlavního vlakového nádraží

Nádraží v Plzni je velmi zmatené. Z kolejiště se do hlavní haly dostanete poměrně snadno. Potom jděte s davem. Většina lidí se bude snažit dostat na stejnou zastávku MHD jako vy. Zde nastupte na tramvaj číslo 1 (směr Bolevec) nebo 2 (směr Svrňany) a jeďte tři zastávky do stanice Solní, pošta. Dále pokračujte stejně jako z autobusového nádraží.